Mexico City

         


     Meksyk - Mexico   
    
MEKSYK -Serce Meksyku i Huatulco                   12 dni  $ 1195 + przelot

  19 Czerwiec 2010   18 Wrzesien 2010    09 Pazdziernik 2010    6 Listopad 2010     4 Grudzien  2010

                                                        Serce Meksyku i Huatulco

Rozpocznij ta 12-sto dniowa przygodę w kolorowym, pełnym życia Mexico City. Następnie wycieczka do Teotihuacan, głównego centrum archeologicznego, gdzie “ludzie staja się bogami”. Rozkoszuj się porannym czasem wolnym w Mexico City, by następnie udać się do Cuernavaca, cieszącego się powodzeniem zarówno wśród Meksykanów jak i turystów. Kolejna wycieczka: do kolonialnego miasta Taxco, zwiedzanie kościoła Santa Prisca. Przejazd  do Cholula i zwiedzanie Wielkiej Piramidy. Pobyt w Puebla, które jest wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd przez góry do Oaxaca, a potem Mitla. Zwiedzanie Mone Alban, ośrodka założonego około 500 p.n.e. Czas wolny a następnie wyjazd z Oaxaca. 3-dniowy pobyt w plażowym ośrodku w Huatulco.

Dzień 1  - Przyjazd do Mexico City, Meksyk
Przejazd do hotelu. Na przyjęciu powitalnym poznają Państwo innych uczestników wycieczki.


Dzień 2  - Mexico City. Wycieczka do Teotihuacan
Mexico City  jest położone  na wysokości  7,380 stóp. Miasto jest olbrzymie i niezwykle ekscytujące , ludzie przyjacielscy a przygoda wręcz czai się za każdym rogiem. Słynnym bulwarem Paseo de la  Reforma dotrzemy do głównego skweru Zocalo. Zwiedzimy Katedrę (CATHEDRAL ) i Pałac Narodowy (NATIONAL PALACE), a następnie przejdziemy do słynnej Różowej Strefy - Zona Rosa (Pink Zone)- gdzie mieszczą się najlepsze restauracje i sklepy w mieście . Przejedziemy również przez Park  Chapultepec by następnie zwiedzić światowej klasy muzeum antropologii- NATIONAL MUSEUM OF ANTHROPOLOGY. Popołudniem opuścimy gwarne Mexico City by zwiedzić TEOTIHUACAN, “miejsce gdzie ludzie staja się bogami”. Jest to jeden wielki ośrodek archeologiczny, gdzie będziemy zwiedzać m.in. zbudowana około 100 lat p.n.e. piramidę Słońca. By ujrzeć  prawdziwa panoramę miasta, wejdziemy po stromych schodach (242 schody) w miejsce gdzie kiedyś była świątynią . Zaplanowane jest również zwiedzanie Świątyni Księżyca, Pałacu Quetzal Butterfly, oraz Placu Jaguara. (śniadanie)

Zocalo Mexico City        

Dzień 3  - Mexico City & okolica Cuernavaca
Rano: czas wolny na zwiedzania stolicy Meksyku. Przewodnik może Państwu zasugerować co jeszcze warto zobaczyć, zwiedzić oraz gdzie się udać na zakupy.  Następnie udamy się do Cuernavaca, znanego na całym świecie jako “Miasto Wiecznej Wiosny” w związku z  panującymi tu warunkami klimatycznymi. Zarówno  Meksykanie jak i turyści z całego świata zjeżdżają tu by rozkoszować się czystym powietrzem, przepięknymi ogrodami, możliwością ciekawego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i fantastycznymi przysmakami lokalnej kuchni.  Nocleg: na obrzeżach Cuernavaca , w czarującej Hacienda Vista Hermosa.  Będą się Państwo mogli zrelaksować w tym przepięknym kurorcie, podziwiając 20 akrów tropikalnych ogrodów, grając w tenisa, pływając lub jeżdżąc konno. (śniadanie)

Dzień 4  - Okolica Cuernavaca. Wycieczka do Taxco
Wycieczka do pięknego, kolonialnego miasta - Taxco, które słynie z białych, pokrytych wapnem domów o czerwonych dachach i krętych, brukowanych uliczek. Pieszo zwiedzając, dotrzemy do głównego skweru- Plaza Borda, odwiedzimy barokowy kościół Sw. Pryscylii (SANTA PRISCA). Taxco  słynie ze swoich wyrobów ze srebra, i będziecie Państwo mieli okazje odwiedzić ponad 300 sklepów które słyną ze sprzedaży jednych z najlepszych na świecie wyrobów srebrnych. Powrót do Hacienda Vista Hermosa. (śniadanie)

        

Dzień 5  - Okolica Cuernavaca, Cholula i Puebla
Rano przejazd do Cholula, “miasta kościołów.” Legenda mówi, ze gdy konkwistadorzy tu przybyli, myśleli ze widza liczne wieże i kopuły, deklarując  w zdziwieniu iz jest ich tyle ile “dni w roku”. Stad mit, ze Cholula ma 365 kościołów, gdy de facto jest ich tylko 39. Zwiedzimy niezwykle imponujący  CONVENTO DE SAN GABRIEL, oraz CAPILLA REAL, która została zainspirowana wielkim meczetem z Cordoby w Hiszpanii. Odwiedzimy również GRAN PIRAMIDE, największą piramidę jaka kiedykolwiek została zbudowana w Mezoameryce (Am.Centralna). Popołudniem dojedziemy do Puebla, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1987 roku. Puebla zdołała zachować swój antyczny charakter i dużą część kolonialnej sztuki meksykańskiej. Wycieczka po mieście obejmuje zwiedzanie majestatycznej Katedry (drugiej największej w kraju i uznawanej przez niektórych za najwytworniejszą) i TALAVERA POTTERY FACTORY. (śniadanie)

Dzień 6  - Puebla & Oaxaca
Przejeżdżając przez góry i malownicza dolinę Tehuacan dotrzemy do stanu Oaxaca, słynącego z przepięknej architektury, bogatych tradycji kulturowych, ciekawego jedzenia i wiosennej pogody. Zachęcamy Państwa do spaceru ciekawą ulica Macedonia Alcala, odwiedzenia biblioteki, Muzeum Sztuki Współczesnej i Uniwersytetu Benito Juarez University. (śniadanie)

        

Dzień 7  - Oaxaca. Wycieczka do Mitla i Monte Alban
Nasz pierwszy przystanek to jedna z naturalnych atrakcji w Oaxaca- “The Tule Tree.” Mierzy ono ponad 130 stóp, wazy  509 ton, i ma około 2,000 lat! Następnie będziemy zwiedzać MITLA, które było ceremonialnym centrum Zapoteków.
Jego nazwa znaczy „Miejsce Pochówku” (“Place of the Burials”). Miejsce to słynie z niesamowitej architektury, pięknie rzeźbionych kamieni, które wyłożone, tworzą skomplikowane wzory geometryczne. Popołudniem planujemy zwiedzanie MONTE ALBAN, które zostało założone około 500 p.n.e i jest położone na płaskim szczycie góry, wznosząc się ponad Dolina Oaxaca. Wieczorem kolacja z rozrywka na żywo. (śniadanie)

Dzień 8  
- Oaxaca
Dzień wolny i spędzanie czasu ma własną rękę w Oaxaca. Miasto słynie z targów, wiec zachęcamy Państwa do odwiedzenia lokalnych straganów. Market Benito Juarez Maza ma imponujący wybór biżuterii, materiałów, ceramiki a także lokalnych warzyw i owoców. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja pożegnalna na zakończenia Państwa wakacji w Meksyku. (śniadanie)

Dzień 9-11 - Huatulco
Przelot do atrakcyjnego resortu Huatulco położonego na 22 milowym wybrzeżu. Kiedyś było to małe miasteczko rybackie, obecnie jest jednym z najpiękniejszych resortów na Wybrzeżu Pacyfiku. Kolejne 3 noce spędzą Państwo w hotelu z widokiem na ocean, mając możliwość korzystania z tutejszych atrakcji: basenu, sportów wodnych, nurkowania, płetwonurkowania, golfa, czy tez jazdy konnej. (śniadanie codziennie)

Dzień 12
 - Powrót do domu
Przejazd na lotnisko. (śniadanie)

                                                
         
              
Cena wycieczki jest uzale
żniona od cen biletów lotniczych i od terminu rezerwacji
                                      Wczesny termin zakupu gwarantuje tani
ą wycieczkę.

Cena wycieczki obejmuje :

Przyjęcie powitalne, amerykańskie śniadanie codziennie, wliczając uroczystą kolacje pożegnalną w Oaxaca, Transfer do lotniska, Profesjonalny przewodnik
Pokoje z dwu-osobowymi lóżkami, łazienka z wanna lub prysznicem, opłaty hotelowe,
Zwiedzanie Mexico City, wizyta w katedrze, Pałac Narodowy, Narodowe Muzeum Antropologii, Teotihuacan
, Zwiedzanie Cuernavaca, Wycieczka piesza po Taxco
Zwiedzanie Cholula, wizyta w Convento de San Gabriel, Capilla Real, i Wielka Piramida
Zwiedzanie
Puebla, wizyta w Katedrze, Wycieczka piesza po Oaxaca
Zwiedzanie Mitla, Zwiedzanie Monte Alban

W cenę nie wliczono :

biletu lotniczego
wyżywieni
e
ubezpieczenia indywidualnego
dopłaty do pokoju
jednoosobowego
biletów wstępu
- OPCJA !!! 

                                                                                          

 

   

     

                                                               Home |  Adventure  |  Moto-Adventure  | Calendar  | Newsletter  |  Contact Us
                                                           All Rights Reserved. Designed by RPM Promotion